Ćwiczenia na "kaloryfer" - dla mężczyzn!

Obiecałam, że się pojawią więc  ...;) 

Nie jest to wykonalne w 2 tygodnie ale systematyczny trening dosyć szybko powinien przynieść zamierzony efekt! Jeśli aerobiczna 6 Wedera nie jest tym co chciałbyś ćwiczyć proponuję inny zestaw.
Musisz jednak pamiętać, że jeśli masz sporo tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha konieczna będzie dieta. Nawet jeśli będziesz dużo ćwiczył twój"kaloryfer" przesłoni warstwa tłuszczu;)
Nad czym trzeba popracować? Przede wszystkim górne, dolne i skośne mięśnie brzucha!!!
Warto...pomyśl, że niedługo odsłonisz swój umięśniony brzuch.:)
Aby mięśnie urosły potrzebują stymulacji wywołującej drobne uszkodzenia.
Oto kilka efektywnych ćwiczeń:

O ile na siłowni zwykle jest  ktoś kto może doradzić przy wyborze ćwiczeń o tyle w domu jesteśmy zdani sami na siebie, nie oznacza to jednak, że ćwiczenia w domu nie dadzą spektakularnego efektu, wręcz przeciwnie, oto kilka rad i fajnych skutecznych  a zarazem prostych ćwiczeń!

Najważniejsze- wykonaj rozgrzewkę- koniecznie!!!ok. 5 minut!

Wykonaj po kilka skrętów tułowia, kilka skłonów,kilka  krążeń biodrami, maszeruj.
Po tak wykonanej rozgrzewce jesteś gotowy do ćwiczeń!Ale uwaga!Ćwiczenia powinny być wykonane bardzo dokładnie i wolno, bez żadnych gwałtownych ruchów- to nie poprawi efektu a jedynie może spowodować kontuzję!Poza tym ćwiczenia "szarpane"skrócą włókna mięśniowe, zamiast je rozbudować!
Poza tym: ćwiczenia nie powinny być długie, lepszy efekt da krótki trening ale bardzo intensywny tj. ok 15 minut!

ĆWICZENIE NR 1:

Połóż się na plecach, ręce spleć na karku. Podciągaj kolana do klatki piersiowej, wykonaj 3 powtórzenia po 30 ruchów.


ĆWICZENIE NR 2:

Unieś nogi i ugnij je w kolanach. Podnieś tułów do góry i skręć ramiona, dotykając łokciem kolana (raz lewego, raz prawego), wykonaj trzy powtórzenia po 25 uniesień.


ĆWICZENIE NR 3:

Stań w rozkroku, do  jednej dłoni weź sztangę (min 2kg), drugą załóż za głowę. Przechyl się w kierunku wolnej ręki na wdechu. Wydech przy maksymalnym wychyleniu. Zmień stronę!Powtórz po 10 razu na każdą ze stron!


Komentarze

 1. hej obserwuje Twój blog od jakiegoś czasu i musze Ci powiedziec, że znalazłam w sieci fajny program do sprawdzania ile jeszcze sadełka trzeba zrzucić :) SPRAWDŹ-SYLWETKE

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ile trzeba zrzucić sadełka najlepiej widać w lustrze:) Zawracanie sobie głowy aplikacjami, programami czy zaawansowanymi kalkulatorami jest w moim mniemaniu bezcelowe!

   Usuń
 2. Skkf w domu i nie tylko w domu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jedna rzecz to dobór ćwiczeń, a druga to świadomość, że trening mięśni brzucha jst długi i mozolny. Ta partia jest wyjątkowo odporna na bodźce treningowe. Ale nie ma rzeczy niemożliwych:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Trenującym brzuch polecam uzbroić się w duże pokłady cierpliwości. Ale uwierzcie mi, że warto! Efekty nie przyjdą od razu, ale jak już przyjdą... Ważna w tym przypadku jest także odpowiednia dieta oraz suplementacja pozwalająca redukować tłuszcz.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mięśnie brzucha są niezwykle odporne na trening. Dlatego też potrzebna jest spora motywacja, aby osiągać zamierzone efekty. Bardzo pomocna może także okazać się porada psychologa. Techniki manipulacji odgrywają coraz większą rolę w sporcie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz