Dieta strukturalna


Gwiazdki przy produktach określają :
  1. znaczenie dla procesów wzmacniania organizmu
  2. regeneracji organizmu
  3. odmładzania tkanek
Im więcej gwiazdek tym większa wartość pokarmu w przeciwdziałaniu procesom starzenia.

Najcenniejsze produkty to te z 5-cioma gwiazdkami, a więc powinniśmy uważnie komponować nasze posiłki by te własnie produkty znajdowały się w naszym codziennym menu jak najczęściej.Lista produktów zalecanych:

Dieta strukturalna oprócz wspomnianego wyżej cennego wpływu na nasz organizm powoduje również obniżenie masy ciała, gdyż stymuluje tępo przemiany materii. Jest zalecana w profilaktyce i leczeniu chorób cywilizacyjnych m. in. nadciśnienia, miażdżycy, podwyższonego poziomu cholesterolu, nowotworów, cukrzycy, zespołu przewlekłego zmęczenia oraz depresji. Jest to dieta pełnowartościowa  zgodna z zasadami aktualnego stanu wiedzy medycznej nauk o żywieniu. W diecie zalecane są produkty o maksymalnej zawartości najbardziej wartościowych  składników odżywczych - witamin, składników mineralnych, przeciwutleniaczy przy jednocześnie minimalnej kaloryczności.
POLECAM

Komentarze

  1. hej obserwuje Twój blog od jakiegoś czasu i musze Ci powiedziec, że znalazłam w sieci fajny program do sprawdzania ile jeszcze sadełka trzeba zrzucić :) SPRAWDŹ-SYLWETKE

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz