Od czego zależy Twój stan zdrowia?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że aż w 80 % stan zdrowia zależy od nas samych! 

A konkretnie od:
1 . ODŻYWIANIA
2. OD SNU/ ODPOCZYNKU - ilości godzin,
3. STRESU
4. STANU ŚRODOWISKA W KTÓRYM ŻYJESZ

             Dlaczego dopiero Ci dotknięci nowotworem zaczynają dbać o dietę, ruch na świeżym powietrzu, odstawiają używki, starają się jak najwięcej i najczęściej spędzać czas z bliskimi ciesząc się każdą chwilą- relaksując się. Dopiero wtedy zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego "czym nas karmią", zaczynamy traktować swój organizm, a tym samym siebie samych poważnie!


Nie pozwólcie sobie wmówić, że 1 pączek to nic strasznego, że czasem można zjeść całą czekoladę czy kilka nadmuchanych bułek! 
To może wydawać się śmieszne i niezrozumiałe ale każde odejście od zasady/reguły pociąga za sobą konsekwencje w postaci pogorszenia stanu zdrowia, pogorszenia samopoczucia. A może właśnie dla Ciebie to był o 1 deser za dużo... pewnie nigdy się tego nie dowiesz. 

Nieodpowiednia dieta powoduje różnego rodzaju choroby, mniej lub bardziej groźne dla Twojego organizmu.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę jak bardzo aktywność fizyczna wpływa na nasz mózg...tak tak, może jeszcze tego nie wiesz ale....: TWÓJ MÓZG LUBI SPORT!

Zdziwiło mnie badanie CBOŚ, w którym wyszło że więcej ćwiczy kobiet niż mężczyzn. Wydawało mi się, że jest na odwrót. Jak biegam -zwykle mijam mężczyzn, na boisku spotykam grających chłopców, wśród znajomych ćwiczą głównie mężczyźni, na siłowni -też mężczyźni. Może na fitnessie więcej kobiet ale czy faktycznie wszystkie tam obecne są "regularnie uczęszczające" -wydaje mi się że nie- niestety. Ważne, że chcą, że próbują - szkoda, że później zapał, motywacja mija. Ale też pewnie nadmiar obowiązków domowych, wracamy z pracy i....obiad, sprzątanie, prasowanie...niektóre zabawa z dzieckiem...i skąd wziąć czas by jeszcze poćwiczyć??? Pamiętajcie, że domowe obowiązki to też aktywność!:

http://slim-style.blogspot.com/2016/02/ile-spalamy-kcal-przy-codzinnych.html

ale też trzeba pamiętać by znaleźć czas dla siebie! 

Nie musisz od razu kupować karnetu na siłownie, fitness, basen. Tak naprawdę wystarczy dres i w miarę dobre buty. 
Nie masz za wiele czasu w ciągu dnia?? Kup skakankę! To intensywny trening cardio działający na całe ciało, wszystkie partie!
Zacznij od 10-15 minut dziennie. Ale na zasadzie interwałów. Tj .100 podskoków najszybciej jak potrafisz (daj z siebie wszystko), kolejne 100 wolno i znowu 100 szybko, 100 wolno - zrób ok. 1 tys.

Tak naprawdę to skakanka pomogła mi zrzucić kg po-ciążowe, ujędrnić ciało, więc dla mnie jest nr 1 jeśli chodzi o aktywność przy braku czasu na dłuższe treningi.
Jak masz więcej czasu - biegaj !
Ćwiczenia na świeżym powietrzu są zdecydowanie lepsze dla Twojego mózgu niż na sali! Odprężają i dotleniają! Niwelują stres, poprawiają samopoczucie, pobudzają umysł do działania! 
Od sporu można się uzależnić- jest to niewątpliwie najlepsze uzależnienie na jakie zdecydowanie możesz sobie pozwolić :
ENDORFINY( hormony szczęścia), które za każdym razem otrzymasz, spowodują, że po jakimś czasie nie będziesz mogła przestać, będziesz chciała więcej i więcej;) To dzięki nim twój organizm się odpręża, rozluźnia, uspokaja, wycisza.
Spróbuj już dziś -naprawdę warto! 
slim-style


 
90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska! Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Tekst pochodzi ze strony https://www.pocztazdrowia.pl/artykuly/kura-sposobem-na-bolesne-stawy © Poczta Zdrowia sp. z o.o.
90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska! Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Tekst pochodzi ze strony https://www.pocztazdrowia.pl/artykuly/kura-sposobem-na-bolesne-stawy © Poczta Zdrowia sp. z o.o.

Komentarze

 1. MOŻE ZAINTERESUJE
  http://obk.pl/blog/dietetyka-dzieci-i-doroslych-katowice-kosciuszki-175-metabolic-balance-indywidualny-program-dietetyczny/

  http://obk.pl/blog/lifewawe-nowa-nanotechnologia-w-medycynie/

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety, facetom to się nie chce. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczególnie ważny jest sen. To właśnie w trakcie snu i odpoczynku regeneruje się nasz organizm. To w czasie odpoczynku odbudowują się włókna białkowe tworzące mięśnie. Bez odpoczynku nie da się wypracować wymarzonej sylwetki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jesteś tym co jesz! To stara prawda. To w jaki sposób się odżywiamy ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie oraz stan naszego organizmu. Dlatego przemyślana dieta, złożona z wysokiej jakości produktów jest tak ważna!

  OdpowiedzUsuń
 5. you are writing some Amazing tips. This article really helped me a lot.

  http://bit.ly/2WB8kZG

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz