Rzeżucha na Święta i nie tylko...

U mnie rzeżucha jest nie tylko ozdobą wielkanocnego stołu ale przede wszystkim wspaniałym warzywem, który bardzo często dodaje do potraw! Sieje zawsze 2 doniczki -jak jedna się kończy sieje ponownie a w tym czasie mam drugą doniczkę;) Uwielbia ją mój mąż, o dziwo moja mała córeczka, bo jak wiecie ma dosyć ostry smak;)
Rzeżucha jest pełna witamin i minerałów! Rośnie bardzo szybciutko- po kilku dniach macie tanie i zdrowe warzywo w zasięgu reki i pięknie wyglądające - idealnie nadaje się na dekoracje talerza.

Rzeżucha -gatunek pieprzycy siewnej (Lepidium sativum)jest lekarstwem na pasożyty jelit, na owrzodzenia, pobudza trawienie, dezynfekuje jamę ustną, pomocna w chorobach tarczycy (zwiera dużo jodu). 
Wzmacnia włosy, skórę i paznokcie, działa moczopędnie, obniża poziom cukru we krwi, IDEALNA NA PRZESILENIE WIOSENNE, które właśnie pomału zacznie nam doskwierać. Usuwa toksyny! 
slim-style


No właśnie... co właściwie się w niej znajduje, dlaczego warto ją jeść jak najczęściej :?
 1. Jod 
 2. Witaminy z grupy B
 3. Witaminę A, E, PP
 4. Witaminę C
 5. Kwas foliowy
 6. Beta Karoten
 7. Magnez
 8. Potas
 9. Siarkę
 10. Wapń,
 11. Żelazo
 12. Chrom
 13. Olejki eteryczne
UWAGA! Nie podgrzewajcie jej w potrawach- straci dużo cennych witamin i minerałów! i nie mieszajmy jej z octem bo stracimy zawarte w niej żelazo!
 

Komentarze